Geoblog.pl    Telimena    Podróże    Wyjazd w nieznane - Indie    Vāranāsi

Vāranāsi

Indie, Vārānasi

Najbardziej magiczne miasto jakie miałam okazję w życiu odwiedzić. Część położona najbliżej Gangesu wygląda jak bardzo skomplikowany labirynt. Uliczki są bardzo wąskie, że nawet riksza się tam nie zmieści. Czasami nawet trudno wyminąć innego człowieka. Oczywiście w tych wąziutkich uliczkach toczy się normalne życie. Zlokalizowane są tam sklepiki, "restauracyjki", wytwórnie girland, kapliczki, świątynki itd. Osobiście uważam Varanasi za najbardziej klimatyczne miasteczko. Pierwszego dnia po przyjeździe wybraliśmy się nad Ganges podziwiać zachód słońca. Wynajęliśmy łódkę zbitą z desek tak tylko na słowo honoru. Jak zawsze odczuwam lęk przed pływaniem po rzekach, jeziorach itp, tak tym razem w tej prowizorycznej łódce czułam się bezpiecznie. A może poprostu czułam się tak podekscytowana nowym miejscem, że nie myślałam o pływaniu. Godzinna przejażdżka kosztowała nas 50 Rp od osoby. Po rejsie udaliśmy się na wieczorną ceremonię na cześć boga Shivy i świętej rzeki Ganges. Muszę przyznać, że ceremonia robi wrażenie. Rankiem następnego dnia wybraliśmy się na kolejny rejs i podziwianie wschodu słońca. Widok przepiękny. Obserwując budzące się słońce, mijające nas kolejne łódki przypomniałam sobie pewien znany mi obraz. Swoją drogą mój ulubiony, a mianowicie Impresja - wschód słońca Moneta. Podziwiając piękny poranek, rozumiałam dlaczego piękny wschód słońca wywołał potrzebę uwietrznienia go.

Zasoby: 175 wpisów175 42 komentarze42 861 zdjęć861 4 pliki multimedialne4

13.08.2016 - 13.08.2016